Моб.тел.: +38 050 419-09-88, +38 097 820-08-00
Увійти Зареєструватися

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

Сучасний матеріал - клеєний брус


Клеєний брус був відкритий у Фінляндії близько 30 років тому. Останні декілька років в Українії модно будувати дерев'яні лазні і будинки з клеєного бруса. Розберемося, чому ж.

Виробництво цього матеріалу зараз є одним з найбільш високотехнологічних в деревообробці. Висока якість вироблюваного матеріалу вимагає найдосконалішого устаткування. Пройдемося послідовно по технологічному ланцюжку виробництва, по ходу відзначаючи ті моменти, завдяки яким клеєний брус вважається найбільш якісним матеріалом для будівництва дерев'яного будинку .

Профільований брус виготовляється з добірних сортів деревини. Колоди "розпускаються" на дошки (в результаті знімається внутрішня напруга, тому він не розтріскується, не схильний до деформації, не міняє своєї форми під час експлуатації), кожна з яких проходить сушку до 10-12% (після збірки будинку з такого матеріалу осіданням можна нехтувати і займатися обробкою практично відразу). Після цього вони калібруються на рейсмусових верстатах і розкроюються по ширині заготівки на многопільних верстатах. Ця операція дозволяє виявити наявні в деревині приховані дефекти, які видаляються ( будинки з клеєного бруса таким чином, не мають пороків деревини, таких як тріщини, викривлення, крильоватость, суки). Ділянки, що залишилися, не мають дефектів, зрощують по довжині на мінішпильку в дошки. Ці напівфабрикати після висихання, обробки антіпіренамі і антисептиками калібрують на чотиристоронніх подовжньо-фрезерних верстатах. Тільки після цього з ретельно висушених ламелей, що відстругують, відсортованих і зібраних по шматочках, на спеціальних гідравлічних пресах і склеюється брус.

Склеюваних ламелей може бути від 2 до 5, що дає можливість робити брус достатньо "товстим" - максимальна товщина досягає 200 мм (навантаження, що несе, стропіл і балок з клеєного бруса збільшена, можна створювати балки перекриття великого перетину для великих прольотів).

Для склеювання ламелей між собою використовують спеціальні високоміцні водостійкі екологічно чисті клеї, які не порушують здатності деревини "дихати".

Ще одна хитрість при його виготовленні полягає в тому, що нерідко при склеюванні в єдиний брус напрям деревних волокон, або, як їх ще називають, "річних кілець", в ламелях задається в протилежні один від одного напрями. За рахунок цього клеєний брус виявляється міцнішим в порівнянні із звичайним, а при зміні вологості він не змінює своєї форми.

Технології виготовлення клеєного бруса

Існують різні технології виготовлення профільованого бруса. Він може бути склеєний як з цілісних дощок, так і сращенних з окремих шматків ламелей. Іноді для лицьових ламелей може бути використана деревина іншої породи, наприклад на соснові ламелі зовні наклеюються ламелі з модрини. Точно також можуть використовуватися і ламелі з різним напрямом розпила деревини. Як правило, брус з сращенних ламелей виявляється довше склеєного з цілісних дощок, його довжина досягає 9, а при необхідності і 11 метрів. На деяких підприємствах можливий випуск виробів довжиною 18-20 метрів.

Для виготовлення профільованого клеєного бруса використовують ялину або сосну. Вони практично однакові по міцності, але розрізняються по інтерьерним властивостях зовнішніх ламелей. Деревина ялини має однорідний білий колір з великою кількістю маленьких темних сучків, тоді як, деревина сосни неоднорідна за кольором (від рожево-жовтого до білого), крім того, в сосні багато великих довгастих сучків. Тому нерідко зовнішні ламелі роблять з ялини, що гарантує стінам будинку однорідність за кольором ( будинки з бруса можуть залишатися без додаткової обробки стенів завдяки високій якості обробки лицьових поверхонь, відсутності синяви і тріщин ). А брус із зовнішніми ламелями з модрини захистить дерев'яний будинок від зовнішніх дій, адже завдяки високому вмісту смоли модрина надзвичайно стійка до гниття. Після того, як ламелі склеєні в єдиний і неподільний брус, проводиться його профілізація на чотиристоронніх верстатах. Це один з найвідповідальніших моментів виготовлення - від точності виготовлення пазо-гребневого з'єднання залежить якість всього бруса і, кінець кінцем, якість майбутнього будинку. Зчленування, що виходять, поєднуються абсолютно щільно, внаслідок чого в них не проникає волога, вони не продуваються і не промерзають (зникає вірогідність появи щілин і зазорів в подовжніх і в кутових з'єднаннях). Після додання профілю брус торцюється в розмір - з високою точністю нарезаєтся на елементи необхідного розміру. Завершуючим етапом виготовлення бруса є "заріз" в нім на спеціальних чашкорезних верстатах венцових чашок і свердлення отворів під нагелі. Залишається лише зібрати будинок, неначебто це був дитячий конструктор.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Останні новини

  • Новий сайт відкрито !
    Новий сайт відкрито ! Шановні друзі !   Раді повідомити вам про відкриття нового сайту…
  • Нова поставка бруса
    Нова поставка бруса Клеєний брус має відносно низьку теплопровідність. Наприклад, теплопровідність стіни, при товщині…